Raport D.4.4: Wymagania i profile wybranych gatunków roślin do uprawy w systemie akwaponicznym

Szacuje się, że do 2050 roku 68% światowej populacji będzie żyło w miastach. Szybkie tempo urbanizacji wymaga, aby miasta poszukiwały nowych rozwiązań, które zapewnią zarówno bezpieczeństwo żywności, jak i bezpieczeństwo żywnościowe.

Przykładem rozwiązania, w którym wykorzystano bezglebową metodę uprawy roślin jest Miejska Farma Akwaponiczna we Wrocławiu zbudowana w ramach projektu USAGE. Instalacja powstała jako model zakładu prowadzącego małoskalową produkcję żywności: produktów pierwotnych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Celem było między innymi określenie wymagań i wydajności upraw prowadzonych we wnętrzu przystosowanego kontenera morskiego. 

Poniżej przedstawiamy wstępne wyniki dotyczące części roślinnej naszej AquaFarmy. Zapraszamy do zapoznania się z raportem:

Raport D.4.4: Wymagania i profile wybranych gatunków roślin do uprawy w systemie akwaponicznym

Raport podsumowuje zadanie D.4.4. projektu USAGE polegające na doborze odpowiednich warunków do uprawy roślin w systemie akwaponicznym i określeniu specyfikacji dla wytypowanych gatunków.

Pozostałe artykuły

Edycja warsztatów edukacyjnych Maj – Czerwiec 2024

Edycja warsztatów edukacyjnych Maj – Czerwiec 2024

Gospodarowanie zasobami wodnymi, jej wykorzystanie i oczyszczanie w aspekcie ochrony środowiska. Z zaproszeniem do zmiany nawyków i przyjęcia odpowiedzialności za stan planety i naszego zdrowia.   Edycja warsztatów edukacyjnych Instytutu Wody - H2O SciTech i...

Warsztaty: „Wodne ogródki w mieście”

Warsztaty: „Wodne ogródki w mieście”

Uprawa roślin w wodzie możliwa jest nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych. Dzięki nowym technologiom możemy produkować żywność w ogromnych zamkniętych przestrzeniach, małych miejskich farmach i w naszych domach....